Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Sat, 25 Oct 2014 01:47:00 +0200 Sat, 25 Oct 2014 01:47:00 +0200 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[Efter Mukweges medverkan i Skavlan: Så kan du stötta arbetet]]> Sat, 25 Oct 2014 01:47:00 +0200 <![CDATA[Denis Mukwege får Sakharow-pris och gästar Skavlan i SVT]]> Tue, 21 Oct 2014 11:50:00 +0200 <![CDATA[Djupa klyftor trots halverad fattigdom]]> Thu, 16 Oct 2014 22:59:00 +0200 <![CDATA[Stickkampanj ger värme och kärlek till kvinnor och barn i DR Kongo]]> Thu, 16 Oct 2014 17:12:00 +0200 <![CDATA[Stärkt kunskap om hiv genom idrottsturnering i Zimbabwe]]> Thu, 16 Oct 2014 13:34:00 +0200 <![CDATA[Urholkat bistånd ett svek mot utsatta]]> Wed, 15 Oct 2014 08:03:00 +0200 <![CDATA[Flickor mer utsatta och marginaliserade än pojkar]]> Sat, 11 Oct 2014 08:00:00 +0200 <![CDATA[Svartklädda för att uppmärksamma våldtäkt]]> Thu, 09 Oct 2014 13:11:00 +0200 <![CDATA[Ny utvärdering om jämställdhet]]> Wed, 08 Oct 2014 11:21:00 +0200 <![CDATA[PMU publik under Världens Barn galan]]> Thu, 02 Oct 2014 08:00:00 +0200 <![CDATA[PMU på plats hos flyktingfamiljer i Irak]]> Wed, 01 Oct 2014 12:04:00 +0200 <![CDATA[En dag i Zawadis liv i stridernas DR Kongo]]> Fri, 26 Sep 2014 11:16:00 +0200 <![CDATA[Debattartikel uppmanar om ansvar för de globala utmaningarna]]> Wed, 24 Sep 2014 11:13:00 +0200 <![CDATA[Svenska elever skänkte 12 838 kronor till funktionsnedsatta barn i Tanzania]]> Fri, 19 Sep 2014 08:17:00 +0200 <![CDATA[Second hand-butik nyinvigd i Helsingborg]]> Wed, 17 Sep 2014 14:02:00 +0200 <![CDATA[Nytt skolpaket ute: Möt Ashuza i DR Kongo]]> Tue, 16 Sep 2014 08:00:00 +0200 <![CDATA[Matpaket och skolundervisning till irakiska internflyktingar i Erbil]]> Sun, 14 Sep 2014 23:11:00 +0200 <![CDATA[Nya PMU-praktikanter åker ut]]> Mon, 08 Sep 2014 11:56:00 +0200 <![CDATA[Irakiska flyktingar bistås: Insamling pågår!]]> Thu, 04 Sep 2014 13:40:00 +0200 <![CDATA[Följ biståndshearing via streaming]]> Thu, 04 Sep 2014 13:17:00 +0200