Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Thu, 03 Sep 2015 10:30:00 +0200 Thu, 03 Sep 2015 10:30:00 +0200 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[Johannes med band spelar för Kongo igen]]> Thu, 03 Sep 2015 10:30:00 +0200 <![CDATA[Nu vänder Emelie tillbaka till Afrika]]> Tue, 01 Sep 2015 17:42:00 +0200 <![CDATA[Missa inte PMU:s utbildningsseminarium]]> Fri, 28 Aug 2015 14:51:00 +0200 <![CDATA[Familjen Sedig bytte Vännäsby mot Nairobi]]> Wed, 26 Aug 2015 11:18:00 +0200 <![CDATA[60 mil på tandem gav 40 000 till Nepal]]> Tue, 25 Aug 2015 07:00:00 +0200 <![CDATA[Ge inte flyktingnotan till världens fattiga]]> Mon, 24 Aug 2015 09:21:00 +0200 <![CDATA[Ny fas för PMU när fem fältkontor öppnas]]> Thu, 20 Aug 2015 15:14:00 +0200 <![CDATA[Peter vägrade ge upp sin dröm]]> Mon, 17 Aug 2015 14:28:00 +0200 <![CDATA[PMU-praktiken blev Gretas startskott]]> Wed, 12 Aug 2015 07:00:00 +0200 <![CDATA[Daniel hade Mukwege som elev]]> Thu, 06 Aug 2015 07:00:00 +0200 <![CDATA[Jämställdhet och miljö i fokus i nya utvecklingsmål]]> Tue, 04 Aug 2015 11:43:00 +0200 <![CDATA["PMU har stärkt och utmanat mig"]]> Mon, 03 Aug 2015 13:40:00 +0200 <![CDATA[Grattis PMU Mejeriet Second Hand i Aneby!]]> Mon, 22 Jun 2015 14:15:00 +0200 <![CDATA[Mukwege för överlevarnas talan under Sverigebesök]]> Thu, 18 Jun 2015 22:49:00 +0200 <![CDATA[Sverigeaktuelle Mukwege: "Tillsammans kan vi göra skillnad för Kongo"]]> Fri, 12 Jun 2015 07:00:00 +0200 <![CDATA[Återuppbyggnad för 7200 hushåll i Nepal]]> Thu, 11 Jun 2015 14:32:00 +0200 <![CDATA[Föreställning undersöker konfliktens orsaker]]> Wed, 10 Jun 2015 14:08:00 +0200 <![CDATA[Miljardtals kronor försvinner årligen]]> Wed, 10 Jun 2015 14:08:00 +0200 <![CDATA[Utmaningar inför valet analyseras]]> Wed, 10 Jun 2015 14:07:00 +0200 <![CDATA[Barnadödligheten fortsatt stor trots minskning]]> Wed, 10 Jun 2015 14:06:00 +0200