Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Thu, 21 Aug 2014 09:25:00 +0200 Thu, 21 Aug 2014 09:25:00 +0200 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[PMU:s projektledare i Kenya fick Obama-stipendium för studier i USA]]> Thu, 21 Aug 2014 09:25:00 +0200 <![CDATA[Ny utfrågning om biståndspolitiken]]> Wed, 20 Aug 2014 15:57:00 +0200 <![CDATA[Riksinsamling för Världens Barn i höst]]> Wed, 20 Aug 2014 10:22:00 +0200 <![CDATA[Följ med på mc-resa i Nepal!]]> Mon, 18 Aug 2014 13:10:00 +0200 <![CDATA[Ebola, internflyktingar och jordskred - PMU stödjer flera pågående humanitära insatser]]> Tue, 12 Aug 2014 16:08:00 +0200 <![CDATA[PMU bistår familjer i Gaza: Insamling startar]]> Mon, 11 Aug 2014 09:19:00 +0200 <![CDATA[Miljontals riskerar falla tillbaka i fattigdom]]> Fri, 08 Aug 2014 10:20:00 +0200 <![CDATA[De lät klasskassan gå till våldtagna i DR Kongo: Gymnasietjejer är Årets världsförbättrare]]> Fri, 04 Jul 2014 07:25:00 +0200 <![CDATA[Politiker diskuterade framtidens biståndspolitik]]> Wed, 02 Jul 2014 15:20:00 +0200 <![CDATA[PMU bevakar biståndspolitiken i Almedalen]]> Mon, 30 Jun 2014 20:04:00 +0200 <![CDATA[Insats i Serbien efter översvämning]]> Wed, 25 Jun 2014 07:00:00 +0200 <![CDATA[Simon Gren, 22, är Årets världsförbättrare!]]> Fri, 20 Jun 2014 12:03:00 +0200 <![CDATA[Konsultation under Nyhem visade positiv syn på PMU:s roll och Sida-medel]]> Thu, 19 Jun 2014 09:52:00 +0200 <![CDATA[Check på 80 000 från Rotary till Panzi]]> Tue, 17 Jun 2014 16:56:00 +0200 <![CDATA[Humanitär insats för flyktingar i Sydsudan]]> Fri, 13 Jun 2014 15:10:00 +0200 <![CDATA[De visar vägen för andra unga: Fem nominerade till Årets Världsförbättrare]]> Fri, 13 Jun 2014 11:21:00 +0200 <![CDATA[Mukwege deltar i toppmötet om sexuellt våld]]> Thu, 12 Jun 2014 08:37:00 +0200 <![CDATA[Hon tänder unga för internationellt arbete]]> Tue, 10 Jun 2014 10:55:00 +0200 <![CDATA[Drömmen: Ett Burkina Faso där folk känner till sina rättigheter]]> Fri, 06 Jun 2014 07:00:00 +0200 <![CDATA[Riksdagsledamöter debatterar bistånd i Almedalen]]> Thu, 05 Jun 2014 09:21:00 +0200