Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Fri, 04 Jul 2014 07:25:00 +0200 Fri, 04 Jul 2014 07:25:00 +0200 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[De lät klasskassan gå till våldtagna i DR Kongo: Gymnasietjejer är Årets världsförbättrare]]> Fri, 04 Jul 2014 07:25:00 +0200 <![CDATA[Politiker diskuterade framtidens biståndspolitik]]> Wed, 02 Jul 2014 15:20:00 +0200 <![CDATA[PMU bevakar biståndspolitiken i Almedalen]]> Mon, 30 Jun 2014 20:04:00 +0200 <![CDATA[Insats i Serbien efter översvämning]]> Wed, 25 Jun 2014 07:00:00 +0200 <![CDATA[Simon Gren, 22, är Årets världsförbättrare!]]> Fri, 20 Jun 2014 12:03:00 +0200 <![CDATA[Konsultation under Nyhem visade positiv syn på PMU:s roll och Sida-medel]]> Thu, 19 Jun 2014 09:52:00 +0200 <![CDATA[Check på 80 000 från Rotary till Panzi]]> Tue, 17 Jun 2014 16:56:00 +0200 <![CDATA[Humanitär insats för flyktingar i Sydsudan]]> Fri, 13 Jun 2014 15:10:00 +0200 <![CDATA[De visar vägen för andra unga: Fem nominerade till Årets Världsförbättrare]]> Fri, 13 Jun 2014 11:21:00 +0200 <![CDATA[Mukwege deltar i toppmötet om sexuellt våld]]> Thu, 12 Jun 2014 08:37:00 +0200 <![CDATA[Hon tänder unga för internationellt arbete]]> Tue, 10 Jun 2014 10:55:00 +0200 <![CDATA[Drömmen: Ett Burkina Faso där folk känner till sina rättigheter]]> Fri, 06 Jun 2014 07:00:00 +0200 <![CDATA[Riksdagsledamöter debatterar bistånd i Almedalen]]> Thu, 05 Jun 2014 09:21:00 +0200 <![CDATA[PMU:s partner bistår invånare i Serbien efter översvämningen]]> Wed, 04 Jun 2014 09:46:00 +0200 <![CDATA[Seminarium om världens mest förföljda religion på Nyhem och Lappis]]> Tue, 03 Jun 2014 15:59:00 +0200 <![CDATA[Dags för kampanjen #DUGÖRDETMÖJLIGT]]> Tue, 03 Jun 2014 13:29:00 +0200 <![CDATA[Natanael, 15, skänkte millenniedags-vinst till arbetet mot könsstympning]]> Tue, 03 Jun 2014 08:23:00 +0200 <![CDATA[Enkät och konsultation om PMU:s roll i framtiden]]> Wed, 28 May 2014 09:02:00 +0200 <![CDATA[Mikrolånet förändrade familjens tillvaro]]> Mon, 26 May 2014 11:02:00 +0200 <![CDATA[Experter samtalade om sexuellt våld]]> Fri, 23 May 2014 14:20:00 +0200