Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Fri, 27 Mar 2015 07:00:00 +0100 Fri, 27 Mar 2015 07:00:00 +0100 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[PMU-praktikanter: "Det betyder mycket att få se med egna ögon hur liv förvandlas"]]> Fri, 27 Mar 2015 07:00:00 +0100 <![CDATA[Så jobbar PMU för kvinnors hälsa]]> Wed, 25 Mar 2015 09:46:00 +0100 <![CDATA[Misstag med dubbla månadsbrev]]> Fri, 20 Mar 2015 15:43:00 +0100 <![CDATA[Magdalene lär flickor att säga nej]]> Tue, 17 Mar 2015 15:28:00 +0100 <![CDATA[Jämställdhet på agendan för Afrikanska Unionen]]> Wed, 11 Mar 2015 09:40:00 +0100 <![CDATA[Musik för fred]]> Wed, 11 Mar 2015 09:40:00 +0100 <![CDATA[Utbildningscenter för ”Kvinnor, fred och säkerhet”]]> Wed, 11 Mar 2015 09:33:00 +0100 <![CDATA[Militär frisläppt av brottsmålsdomstolen]]> Wed, 11 Mar 2015 09:29:00 +0100 <![CDATA[Debatten om konfliktmineralerna fortsätter]]> Wed, 11 Mar 2015 09:29:00 +0100 <![CDATA[Offensiv inledd utan FN]]> Wed, 11 Mar 2015 09:24:00 +0100 <![CDATA[”Könsstympning är ett globalt problem”]]> Fri, 06 Mar 2015 15:54:00 +0100 <![CDATA[Kyrkan viktig aktör i kampen mot könsstympning]]> Thu, 05 Mar 2015 08:00:00 +0100 <![CDATA[Nytt globalt team ska lära ut påverkan]]> Fri, 27 Feb 2015 09:48:00 +0100 <![CDATA[Var med och gratta dr. Mukwege på 60-årsdagen!]]> Thu, 26 Feb 2015 13:57:00 +0100 <![CDATA[Företags generositet gav pengar till Panzisjukhuset]]> Thu, 26 Feb 2015 08:19:00 +0100 <![CDATA[Tre jubileumskonserter i april!]]> Fri, 20 Feb 2015 12:53:00 +0100 <![CDATA[Företagsmiddag om könsstympning och ledarskap]]> Thu, 19 Feb 2015 13:50:00 +0100 <![CDATA[En lyckad bokrelease när PMU:s 50-års firande inleddes!]]> Thu, 19 Feb 2015 13:33:00 +0100 <![CDATA[Ny Second Hand-butik invigd i Hofors]]> Mon, 16 Feb 2015 13:25:00 +0100 <![CDATA[Rädsla, smärta och mod att säga nej: Ny film om könsstympning i Kenya]]> Fri, 06 Feb 2015 07:00:00 +0100