Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Fri, 23 Sep 2016 10:25:00 +0200 Fri, 23 Sep 2016 10:25:00 +0200 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[Ny kompass för PMU:s arbete lanseras]]> Fri, 23 Sep 2016 10:25:00 +0200 <![CDATA[Öppet brev till Löfven om Agenda 2030]]> Tue, 20 Sep 2016 08:13:00 +0200 <![CDATA[Secondhand kick-off inspirerade]]> Mon, 19 Sep 2016 17:48:00 +0200 <![CDATA[Dr Mukwege till Sverige vid filmlansering]]> Wed, 14 Sep 2016 11:20:00 +0200 <![CDATA[Dags att skramla bössa för Världens Barn]]> Thu, 08 Sep 2016 07:58:00 +0200 <![CDATA[Missionskonferens ska öka samarbetet]]> Mon, 05 Sep 2016 08:33:00 +0200 <![CDATA[Ny rapport om tro och demokrati i biståndsarbetet]]> Wed, 31 Aug 2016 08:00:00 +0200 <![CDATA[IT-företag ger generös gåva till Panzi]]> Tue, 30 Aug 2016 08:53:00 +0200 <![CDATA[Lyckat fredsarbete i Turkana]]> Fri, 26 Aug 2016 10:15:00 +0200 <![CDATA[Krigs- och katastroftillstånd i flera länder]]> Fri, 19 Aug 2016 08:00:00 +0200 <![CDATA[PMU startar insamling för Sydsudan]]> Mon, 11 Jul 2016 17:48:00 +0200 <![CDATA[Politikermöten och samtal - fokus under Almedalen]]> Mon, 27 Jun 2016 16:50:00 +0200 <![CDATA[PMU välkomnar uppgörelse om mineraler]]> Fri, 17 Jun 2016 14:37:00 +0200 <![CDATA[Full aktivitet under sommarkonferenserna]]> Wed, 15 Jun 2016 13:59:00 +0200 <![CDATA[Allt fler ger till PMU]]> Wed, 15 Jun 2016 08:52:00 +0200 <![CDATA[Akut insats efter översvämning i Sri Lanka]]> Fri, 10 Jun 2016 10:44:00 +0200 <![CDATA[Torkan drabbar hiv-positiva hårt]]> Thu, 02 Jun 2016 16:25:00 +0200 <![CDATA[PMU söker jämställdhetsrådgivare]]> Tue, 31 May 2016 10:58:00 +0200 <![CDATA[En veckas fokus på situationen i DR Kongo]]> Tue, 31 May 2016 10:44:00 +0200 <![CDATA[Femårsplan för fred och ökad jämställdhet]]> Wed, 25 May 2016 17:04:00 +0200