Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Nyheter från Pmu.se sv-se © 2009 Pmu info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) info@pmu.se (Pingstmissiones utvecklingssamarbete) Mon, 25 Apr 2016 08:00:00 +0200 Mon, 25 Apr 2016 08:00:00 +0200 http://www.rssboard.org/rss-specification 1 Nyheter från Pmu.se http://www.pmu.se Senaste nyheterna från pmu.se <![CDATA[Återuppbyggnadsarbetet pågår fortfarande i Nepal]]> Mon, 25 Apr 2016 08:00:00 +0200 <![CDATA[Springer in pengar till Panzisjukhuset]]> Wed, 20 Apr 2016 08:18:00 +0200 <![CDATA[Sverige högst upp bland biståndsgivare]]> Wed, 13 Apr 2016 15:35:00 +0200 <![CDATA[Ny deklaration mot krig och konflikt]]> Tue, 05 Apr 2016 15:21:00 +0200 <![CDATA[En sång om glädje och PMU gästar Skåne]]> Thu, 24 Mar 2016 08:30:00 +0100 <![CDATA[Kriget i Syrien inne på sitt sjätte år]]> Fri, 18 Mar 2016 10:37:00 +0100 <![CDATA[Timbuktu gästartist på EP med våldtagna]]> Tue, 15 Mar 2016 16:48:00 +0100 <![CDATA[Läget allvarligt i Etiopien]]> Fri, 11 Mar 2016 11:24:00 +0100 <![CDATA[Kvinnors drömmar fokus i årets vårkampanj]]> Tue, 08 Mar 2016 08:09:00 +0100 <![CDATA[Timbuktu i PMU:s nya kampanjfilm för DR Kongos kvinnor]]> Tue, 01 Mar 2016 08:40:00 +0100 <![CDATA[Församlingar agerar för fred i DR Kongo]]> Tue, 23 Feb 2016 08:59:00 +0100 <![CDATA[Nätverk vill inspirera missionssugna unga]]> Tue, 16 Feb 2016 08:04:00 +0100 <![CDATA[FN: PMU bäst på matdistribution i Syd-Kivu]]> Mon, 08 Feb 2016 13:06:00 +0100 <![CDATA[PMU firar rekordinsamlingsår]]> Thu, 28 Jan 2016 17:23:00 +0100 <![CDATA[Allvarlig svält hotar östra Afrika]]> Wed, 20 Jan 2016 15:14:00 +0100 <![CDATA[Unga erbjuds praktik utomlands]]> Fri, 15 Jan 2016 08:19:00 +0100 <![CDATA[Avdrag i deklarationen för gåvor slopas]]> Wed, 13 Jan 2016 11:14:00 +0100 <![CDATA[Fransktalande programhandläggare sökes]]> Wed, 13 Jan 2016 09:12:00 +0100 <![CDATA[PMU-partner varnar för kylan i lägren]]> Tue, 05 Jan 2016 10:33:00 +0100 <![CDATA[Stor spridning av Facebookinlägg]]> Mon, 04 Jan 2016 15:26:00 +0100